Як підготуватися та отримати сертифікати Google Adwords та Google Analytics?

Як підготуватися та отримати сертифікати Google Adwords та Google Analytics?

01.09.2016

Для чого потрібні ці сертифікати

Звичайно, будь-які сертифікати потрібні, щоби вразити роботодавця чи клієнта, виділити своє резюме серед конкурентних, бо:

 • по-перше, в багатьох вакансіях, пов’язаних із інтернет-маркетингом, є вимога мати галузеві сертифікати
 • по-друге, для агенції з інтернет-маркетингу також важливо мати у своєму складі сертифікованих спеціалістів — це дає певні переваги, щоби стати офіційним партнером Гугла.

Тому, відповідаючи собі на питання «навіщо», найголовніше — впевнитися, що той сертифікат вам дійсно потрібен і вам дійсно варто витрачати на нього свій час. Бо, на мою думку, він не відображає рівень знань, особливо практичних, оскільки отримати сертифікат можна, знаючи лише теорію.
Але це, водночас, є його позитивною складовою — отримавши сертифікат, ви підтверджуєте мінімальне розуміння та навички.

Скільки коштують сертифікати Гугла

Колись це коштувало 50 доларів, але вже кілька років минуло, як Гугл зробив ці сертифікати безкоштовними. Єдине обмеження — якщо іспит ви не склали, то наступна спроба не раніше ніж за тиждень.

Чи складні тести

Нескладні, якщо підготуватися. Але готуватися потрібно, бо для отримання будь-якого гуглівського сертифікату ви мусите правильно відповісти на 80% питань за обмежений час.

Назва Тривалість Кількість запитань Прохідний бал Термін дії Українська мова
Основи AdWords 120 хв. 100 80% 1 рік Є
Рекламування в пошуковій мережі 120 хв. 100 80% 1 рік Є
Медійна реклама 120 хв. 100 80% 1 рік Є
Відеореклама 90 хв. 74 80% 1 рік Є
Рекламування в Покупках 90 хв. 60 80% 1 рік Немає
Мобільна реклама 90 хв. 70 80% 1 рік Є
Google Analytics 90 хв. 70 80% 1,5 року Немає

Щоб отримати доступ до тестів, спочатку потрібно зареєструватися в сервісі Google Partners.

Мова тестів

Можна вибрати українську, але я раджу готуватися й складати іспити англійською. Чому? Тому що деякі статті довідника є лише англійською, багато відео англійською та тестові тести також лише англійською. У будь-якому випадку не завадить потренувати знання англійських професійних термінів. Іспити «Рекламування в Покупках Adwords» та Google Analytics недоступні українською (лише англійська чи російська).

Як підготуватися до іспитів

Як на мене, скласти іспити з Adwords легше, ніж з Analytics.
Свій перший сертифікат Adwords я отримав, не маючи практичного досвіду. Прочитав теорію, продивився кілька відео — цього вистачило для позитивного результату.
З Analytics було складніше через те, що багато запитань стосуються інтерфейсу, багато запитать із кількома правильними відповідями. Тому без практики буде важче.

Читати теорію, особливо офіційну довідку, важливо — це допоможе структурувати інформацію, згадати або дізнатися про функції, якими ви не користуєтесь.

Під час іспитів часу не так багато, але він є, якщо вам знадобиться відшукати відповідь в інтернеті. Раніше Гугл блокував таку можливість, зараз є шанс «списати».

Іспити Google Adwords

Для отримання сертифікату Google Adwords необхідно скласти два іспити: базовий та один з п’яти на вибір (рекламування в пошуковій мережі, медійна реклама, відеореклама, рекламування в покупках, мобільна реклама).

У процесі підготовки вам доведеться зробити два простих кроки:

 1. Повністю прочитати довідку, щоб розуміти можливості Google Adwords, особливо ті, які наразі недоступні для України.
 2. Потренуватися складати тести:
  gyaniakash.com — базовий Adwords та з пошукової мережі.
  waytoexam.com — базовий Adwords, з пошукової мережі та медійної реклами.
  Обидва сервіси безкоштовні та дуже корисні, оскільки показують помилки і тлумачення відповідей, наприклад:
  Питання іспиту Google Adwords

  Звичайно, питання не повторюють на 100% офіційний тест, питання щодо інтерфейсу можуть застаріти, але найважливіша перевага цих тестів — тренування без обмежень у кількості спроб за проміжок часу. Завдяки цим тестовим тестам ви зможете звикнути до формату питань і потренувати гуглологіку.

Іспит Google Analytics

Теорія та практика для підготовки:

 • Google Analytics Academy — в Академії є п’ять мінікурсів. Сертифікати за них вже не видають (можна було отримати лише протягом місяця зі старту), але потренуватися варто.
 • Довідковий центр.
 • waytoexam.com — безкоштовне онлайн-тестування з Google Analytics.

Як виглядають сертифікати Гугла

Друкованих сертифікатів Гугл не надсилає. Після успішного іспиту в результаті ви отримаєте лінки на отримані сертифікати в профілі, де кожен (хто має цей лінк) може подивитися, які сертифікати й коли ви отримали.

Лінк на профайл виглядає ось так — https://www.google.com.ua/partners/?hl=uk#i_profile;idtf=100765132344141590858;, тому його краще ховати за бейджами:
Google Adwords Google Analytics


 

Що ще подивитися

Як отримати професійний диплом DMI з діджитал-маркетингу

Первый сертификат Coursera

нагору