Чи оригінали пісень кращі за їхні кавери?

Чи оригінали пісень кращі за їхні кавери?

08.01.2018

У квітні 2018 року буде 25-а річниця виходу альбому Taxi Браяна Феррі (Bryan Ferry). Це був мій перший ліцензійний музикальний диск.

У ті часи в інтернет потрібно було буквально телефонувати, про доступ до загальної бази актуальних музичних даних лишалося тільки мріяти й читати у пророцтвах футуристів. Щось цікаве дізнавалися з радіо- та телепередач і музичних журналів — наразі абсолютно неактуальні джерела інформації.

Це зараз достатньо запустити шазам або спитати гугл, щоб знайти будь-яку пісню чи інформацію про неї та авторів. Так я потрапив на сайт SecondHandSong. Тут можна перевірити дату офіційного релізу пісні, її автора та більшість каверів: хто й коли записав, подивитися на ютюбі.

I Put a Spell on You

На SecondHandSong.com я дізнався (краще б я не робив цього), що пісню I Put a Spell on You вперше заспівав Screaming Jay Hawkins у 1959 році. Він був епатажним співаком і артистом, музикантом за освітою, чемпіоном Аляски з боксу, кажуть, мав 75 позашлюбних дітей. Ось так це виглядає:

Версія британця, одного із засновників Roxy Music, мені подобається значно більше (насправді, вона найкраща з усіх):

Babe I'm Gonna Leave You

Авторка Anne Bredon вперше заспівала відому пісню Babe I'm Gonna Leave You на радіошоу народної музики (нажаль, запис не зберігся). Її почула Joan Baez, і в 1962 році пісня була видана в альбомі Joan Baez in Concert, який став золотим.

Каверів у Babe I'm Gonna Leave You дуже багато, наприклад, The Plebs зробили ось такий танцювальний:

Але найвідоміший, звісно, записали Led Zeppelin:

No Ordinary Love

Sade записала цю пісню в 1992 році, пізніше за цей альбом вона отримала Grammy:

Ковер, який зробила Pink зі своїм другом (You+Me), вражає точно не менше, ніж оригінал:

Знайшли щось цікаве про свої улюблені пісні?


 

нагору